Dacă în luna ianuarie 2023, Rotary Club Curtici aniversa primul an de existență, iată că duminică, 30 iulie 2023, în frumoasa sală a Căminului Cultural din Curtici, membrii ai Rotary Arad Cetate și Rotary Arad, alături de PDG Adrian Luca și Asistent Guvernator 2023-2024 Daniela Cîrnațu, au avut onoarea și bucuria de a fi alături de Rotary Club Curtici, la prima ceremonie de rotire a colanului și schimbare a președintelui.

Cuvinte de suflet au fost rostite de Past President 2022-2023 Livius Ivan, care și-a predat mandatul cu succes lui Călin Vereșezan, noul Președinte, care își propune să realizeze alături de board-ul său, proiecte frumoase în folosul comunității locale.

Rotarienii curticeni îşi propun şi  în acest  an, proiecte în folosul comunității, în domenii precum educaţia, cultura, protecţia mediului şi sănătate, axate pe tematica „Create Hope in the World”, ce are ca obiectiv speranța, pacea și înțelegerea în lume.

Felicitări echipei ce a predat ștafeta și mult succes Președintelui 2023-2024 Călin Vereșezan și echipei sale!